Konuksever mahallesi televizyon servisi

Konuksever mahallesi televizyon servisi

 

0538 488 60 75

knuksever mahallesi televizyon servisi,

Tamire getirilmiş bir cihaz için önce müşterinin şikâyeti dinlenir. Cihaz açılmadan önce çalıştırılarak arızanın ne olabileceği hususunda bir ön karar verilir. Arıza aramaya başlamak için arızalı cihazın sökülerek genel temizliğinin yapılması gerekir. Temizlik, elektrik süpürgesi ile ya da varsa dış ortamda kompresör yardımıyla yapılabilir. Temizliği yapılmış cihaz, önce duyu organları ile kontrol edilir. Yanan, patlayan, kararan yerler bulunarak gerekli işlemler uygulanır. Eğer değiştirilmesi gereken parçalar varsa kalem havya yardımıyla fazla ısıya maruz bırakmadan sökülerek yenisiyle değiştirilir. Malzeme değiştirme işinden sonra lehim yapılan yerdeki pasta kalıntıları izopropül alkol ile ya da selülozik tiner ile yıkanır. Sistemli arıza aramak, arızayı en kısa zamanda teşhis ederek onarımı yapabilme yeteneğidir. Tamamen bilgi ve beceri ile zaman içerisinde böyle bir alışkanlık kazanılabilir. Cihazı gözlemlediğinizde arızanın hangi katta ve hangi malzemelerden kaynaklandığı kanaati uyanmalıdır. Çalışmaya başlayınca belli bir zaman sonra karşınıza çıkan arızaların ne kadar basit olduğunu göreceksiniz.

Arıza Belirtileri

Arızaların belirtileri vardır. Hiç çalışmayan bir cihaza ölü tabiri kullanılır. Böyle bir cihazda arızanın nereden kalite_politikamızkaynaklandığına dair enufak belirti yoktur. Arıza sadece sigortanın atmasıyla da meydana gelmiş olabilir ya dayüksek gerilim katında meydana gelen bir arızadan dolayı yüksek gerilim transistor ü bozulmuş, bu da besleme devresinden aşırı akım çekilmesi suretiyle besleme devresinin bozulmasına yol açmış olabilir. Arızaları çeşitli başlıklar altında inceleyecek olursak daha fazla anlaşılır olacaktır. Bundan önce kısaca ekrandaki görüntüye göre arızaların kaynakların asıl anlaşılır bunu inceleyelim. Bunun için cihazın bir biçimde çalışıyor olması gerekir.Örneğin:

konuksever mahallesi televizyon servisi,

Konyaaltı AWOX YETKİLİ SERVİSİ

􀂾 Ses yok ise arıza, ses çıkış katındadır.

􀂾 Ekranda resim karıncalı isearıza tuner katındadır.

􀂾 Resim küçük ya da büyük isearıza beslemeden kaynaklanmaktadır.

􀂾 Resmin altında ya da üstünde kesiklik varsa arıza düşey çıkış katındadır.

􀂾 Resmin sağında ya dasolunda bozulmalar veya taşmalar varsa arıza yatay çıkış katındadır.

AWOX LCD TELEVİZYON YETKİLİ SERVİSİ,

Tamirini yapacağınız cihazın elektronik devre şemasını mutlaka önünüze alınız. Şema üzerinden arıza aramasını ve yorum yapmasını mutlaka uygulayarak öğrenmeniz gerekmektedir. Bir cihazın şemasını inceleyerek devrelerin çalışması hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Şema üzerinde kullanılan sembolleri tanımanız ve bazı yabancı terimleri bilmeniz gerekir.konyaaltı televizyon tamiri,konyaaltındaki televizyon tamircileri,televizyon bakım,kurulum,servisi,servisleri,montaj,arıza,lcd-led tv tamir atölyesi,led tv arıza,Konyaaltı televizyoncu ,

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Televizyon Ariza

İletişim

Web Site Tasarım Turgut Özgür